День пам’яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут. 1918 року київські студенти стали жертвами нерівного бою проти армії більшовиків, поблизу селища Крути Чернігівської області. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

Допоки історичні події живуть у нашій пам’яті, вони мають свою цінність. І щоб школярі пам’ятали про цю трагічну сторінку української історії в Андріївському ЗЗСО І- ІІІ ст. були проведені такі заходи:

виховні години: «Крути: історія української нескореності», «Від героїв Крут до героїв сьогодення – «Кіборгів»;

лінійка: «Герої Крут – для нащадків взірець»;

перегляд фільму «Невідома Україна. Лист без конверта»