Інструкція для школярів

Як поводитися під час бойових дій: інструкція для школяра.

Якщо перебуваєте вдома

• Якщо на час бойових дій або обстрілів ви самі вдома, одразу зайдіть у безпечне місце та перечекайте небезпеку.
  • Якщо ви живете в приватному будинку, то спустіться в підвал.
  • Якщо у квартирі — заховайтеся в комірчину або ванну кімнату. Ці приміщення більш захищені та безпечні.
  • Не забудьте прихопити із собою теплі речі та пляшку води. Невідомо, скільки часу доведеться чекати.
  • Якщо з вами вдома молодші брати або сестри, не забудьте заспокоїти їх і подбати про них. Їм також захопіть теплий одяг і пляшку води.
  • Якщо маєте можливість, зателефонуйте близьким. Повідомте, що ви вдома.
  • Не намагайтеся спостерігати з вікна чи балкона за перебігом подій. У жодному разі не фільмуйте обстріли на мобільний телефон, щоб потім похизуватися в соцмережах. Вас можуть сплутати з артилерійським спостерігачем або коригувальником, і наслідки можуть бути трагічні.
  • Тримайтеся якомога далі від вікон. Поранення від уламків скла можуть бути не менш небезпечними, ніж від осколків.
ЯКЩО ПЕРЕБУВАЄТЕ НАДВОРІ
  • Щойно почнуться бойові дії або обстріли, знайдіть укриття, щоб перечекати небезпеку.
  • Якщо маєте змогу, негайно зателефонуйте батькам і повідомте про місце свого перебування. Домовтеся, щоб вони якнайшвидше за вами приїхали.
  • Не намагайтеся дійти додому самостійно.