Бібліотека

22 квітня  – Міжнародний день рідної Землі. Бібліотекарем школи проведений відкритий виховний захід “Стежина в світ природи”

                 

Шкільним бібліотекарем для 1 класу проведено захід “Світ чарівних казок”

                                

В школі до тижня книги шкільним бібліотекарем було проведено відкритий виховний захід для учнів початкових класів “Книга вчить як на світі жить”

                                              

Шкільний бібліотекар провела виховний захід, присвячений зустрічі весни з зимою “Стрітення”

                                              

До дня жінок учні початкових класів робили подарунки для мам, бабусь своїми руками під керівництвом бібліотекаря. Також підготували концертну програму.

                                                   

До Великодня було зроблено виставку “Пасхальні традиції”

 

Інформація

про забезпечення підручниками учнів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ст.

станом на 01.09.2018

Клас Прогнозований контингент на 01.09.2018 Потреба у підручниках Наявна кількість підручників % забезпеченості Кількість невистачаючих підручників Кількість підручників, що не використовуються
2 9 99 108 110 9
3 6 72 149 207 77
4 5 65 154 237 89
6 9 135 166 123 31
7 6 114 214 188 100
8 9 162 170 105 8
9 5 95 169 178 74
11 6 108 108 100

 Бібліотекар                   Олена Іванівна Задорожня

 

Інноваційна діяльність шкільної бібліотеки

Інноваційна діяльність шкільної бібліотеки необхідний елемент її розвитку. Відповідати запитам часу – означає вміло втілювати інновації, використовувати на практиці досягнення розвитку бібліотечної справи, вміло використовувати і планування, і маркетинг, і найголовніше плавно підлаштовуватися під освітні запити школи.

Шкільна бібліотека сьогодні це культурно – освітній центр, який будує свою роботу так, щоб це відповідало запитам усіх учасників освітнього процесу ( вчителі, учні, бібліотекар).

Інформаційне життя школи – це частинка всіх інновацій, котрі необхідні освітньому процесу. Інформація – це одна із ідей інновацій. Проте навіть найдосконаліша інформація не буде ефективною, якщо її споживачі не виявлятимуть до неї зацікавлення і не вмітимуть нею користуватись. Сучасний учень повинен швидко і вміло орієнтуватись у потоці інформації.  Пройде ще багато років, а традиційним носієм буде залишатись книга.

В інноваційній діяльності надаю перевагу сучасним технологіям, які сприяють формуванню творчої особистості. Тому невипадково у минулому навчальному році основним завданням бібліотеки  було – сприяти розвиткові творчої особистості різними формами і методами бібліотечної діяльності.  Інноваційні технології проникають у кожну форму роботи бібліотеки, щоб підготувати учнів до життя в інформаційному суспільстві.

Сьогодення вимагає від учнів вміння використовувати інформацію не лише на паперових носіях, але й на електронних. Сайт – це колодязь інформацій різного роду. Відкрити сайт і бачимо список рекомендованої літератури для літнього читання чи позакласного читання.  Інформацію отримують швидко і діти, і батьки, і вчителі про ту літературу яку потрібно прочитати, для отримання повноцінного розвитку дитини.                      Наявність компю’тера на робочому місці, підключення його до системи Інтернет, робить ефективнішим нашу роботу, набагато звужує її обсяг. Але слід памятати, що помилковим буде трактування терміну «інновація» як «комп’ютеризація» . Наявність комп’ютерів у шкільному закладі не може повністю задовольнити інноваційний процес.

Регулярно проводяться бібліотечні уроки. Молодших школярів знайомлячи з правилами користування книгою, бібліотечними термінами ( абонемент, формуляр, картотека, стелаж), з роботою бібліотеки,  використовую ігрові форми. Дозволяю своїм читачам обслуговувати один одного, проводити обов»язкові бесіди при записі нового читача, навчаю правилам користування  бібліотекою і книгою, таке інше.

Освіта оновлюється, запроваджуються нові програмні технології навчання, але головним залишається вміння учнів навчатися, самостійно знаходити  інформацію, оцінювати її, аналізувати, використовувати.

Для повного задоволення інформаційних потреб користувачів  проводиться робота щодо вдосконалення та розширення книжкового фонду і довідково – бібліографічного апарату бібліотеки. Працюємо над створенням нових картотек, тематичних папок.

Щоб швидко надати інформацію,  література для вчителів – предметників системно розташована на полицях, класифікується за навчальними предметами і має вільний доступ. В бібліотеці  оформлена постійно діючу тематична поличка  «   Джерело педагогічної майстерності»,  книжкова виставка « На хвилинку зупинись і ці новинки подивись».

Нетрадиційні форми роботи сприяють спілкуванню читачів,  Тому діяльність бібліотекаря – це не тільки книги, а й виховна масова робота. Виховати патріота  своєї країни, виховати гордість за свій народ допомагають масові заходи на патріотичну тематику.

Бібліотека   приймає участь  у проведенні предметних тижнів, здійснюючи інформаційну підтримку навчальному процесу. Під час проведення предметних тижнів, проводяться огляди нових надходжень, оформлюються книжкові виставки,  надаються  бібліотечно – бібліографічні консультації.  Майбутнє нашої України в її інтелектуальному потенціалі. Учні старших класів  полюбляють різноманітні інтелектуальні ігри та конкурси.

Відвідувачам бібліотеки подобаються нестандартні виставки – діалоги, виставки – репортажі, виставки – вікторини, виставки однієї книги чи журналу. При оформленні таких виставок, залучаються  учнів школи, бібліотечний актив.

Для читачів молодших класів проводимо літературні та народознавчі свята, конкурси, літературні ігри. Завдяки грі школярі прилучаються до книги.

У молодших класах проводячи години спілкування « Роль книги у твоєму житті» була оформлена  книжкову виставка – вікторина «Казки народів світу». Під час проведення цього заходу учні знайомлятилися із представленими книгами, і мали змогу відповісти на запитання запропонованої вікторини « Чи уважний ти читач?»

У святі книги «Завітала в гості казка» взяли участь учні 1-4 класів. Присутні розгадували загадки, відгадали від яких казкових героїв надійшли вітальні телеграми, поспілкувалися з «Книжковим лікарем» та переглянули казку «Коза –дереза на новий лад» у виконанні учнів школи.

Традиційною формою роботи в нашій школі є хвилинки – інформинки, які проводимо  на шкільних лінійках та в бібліотеці « Подорож по Червоній книзі», « Екологічною стежкою краю»  та інші.

Формування творчої особистості засобами бібліотеки й книги, залучення кожного читача до різносторонньої діяльності; виховання дітей небайдужими, здатними відгукнутися думками і почуттями на всі події життя завдання  нашої бібліотеки. Читач може, розкрити свої знання, творчі задатки, ерудицію, приймаючи участь у конкурсах, вікторинах, літературних подорожах, літературних аукціонах . Інтерактивні форми масової роботи бібліотеки можуть доповнюватись іграми. Це стимулює школярів до читання, як художньої так і науково – пізнавальної та довідкової літератури. Поглиблюючи навички самостійної роботи з книгою, розвиваючи логічне мислення.

Весело проходять конкурси та ігри на природі. «Подорож у країну Дружби».

Шкільна бібліотека, виконуючи виховні функції, виступає і як центр духовного становлення особистості. На книжковій виставці «  Рідний край – найкраща у світі земля» зберігається інформація про рідний край, письменників земляків, відомих людей села. Багато матеріалу зібрано  та зберігається в шкільному музеї.

           Наші учні мають можливість у кінці навчального року прийняти участь у конкурсі « Кращий читач класу» та «Кращий читач року». Учасників конкурсу, для заохочення, нагороджуємо подарунками.  Підсумки конкурсу підводимо на новорічному ранку в присутності всіх учнів та  батьків.

План роботи

шкільної бібліотеки

Андріївської ЗОШ  

на 2018– 2019

навчальний рік

Найменування заходів Тиждень Відповідальний

 

                                                   Серпень

 

1.

 

 

 

Організація книжкових фондів: облік, бібліотечно-бібліографічна класифікація художньої літератури, підручників, дидактичного матеріалу, розподіл фондів для видачі

 

 

 

До 31.08

 

 

бібліотекар

 

 

 

2 Підготовка  звітної документації До 02.08 бібліотекар

 

Вересень

 

1. Планування і організація роботи гуртка «Юні друзі книги»

«Організаційне заняття»

До 18.09. бібліотекар

 

2. Аналіз забезпеченості учнів підручниками До 08.09. бібліотекар

 

3. Екскурсія до бібліотеки з учнями 2 класу «Зустріч з книгою» До 31.09. бібліотекар

 

4 Бесіда біля книжкової виставки до дня звільнення Донбасу від нациських загарбників в роки Другої світової війни До 03.09 бібліотекар

 Жовтень

 

1. Організація бібліотечного уроку з учнями 4 класу «Довідково – бібліографічний фонд бібліотеки» 01.10. – 05.10. бібліотекар, класний керівник
2. Вікторина біля інформаційно – довідкової виставки  «Козацькому роду нема переводу» До 15.10. бібліотекар
3 Інтелектуальний конкурс «Книга в нашому житті»

до Дня шкільних бібліотек

10.10 -12.10 бібліотекар
4. Екскурсія до шкільної бібліотеки учнів 2 класу «Подорож до інформаційного джерельця» 22.10. – 26.10.  Бібліотекар класний керівник Діхтенко Н.В.
5 Заняття в книжковому клубі «Щоб книги довше жили»

Вікторина «Звідки прийшла книга»

27.10 бібліотекар

Листопад

1. Виготовлення  з паперу героїв казки «Як звірі зимували» Бібліодесанд у 1 клас з ляльковою виставою                     До 20.09
2. Бібліотечний урок для учнів 6 класу «Довідковий фонд » 05.11. – 09.11.
3. День загадок у бібліотеці До 16.11.
4. Заняття книжкового клубу «Про книжкову аптеку і ліки для книжок» До 25.11

Грудень

 

1. Літературний конкурс «Зимонька – снігуронька» До 20.12. бібліотекар
2. Проведення рейду перевірки шкільних підручників 17.12. – 20.12. бібліотекар.
3. Екскурс незнайомими казками світу для учнів 1-4 класів 14.12 – 18.12. бібліотекар
4 Заняття книжкового клубу

«Каталог і формуляр. Як знайти потрібну книгу в бібліотеці»

20.12-22.12 бібліотекар
 

5

Виставка – презентація саморобок «Для нашої ялинки» 20.012 – 24.12 бібліотекар

Січень – 2019

 

1. Бібліотечний урок для учнів 4 класу «Цікаві таємниці в книжковій скарбниці» До 11.01. бібліотекар
2. Бесіда біля книжкової виставки «Моя Соборна Україна» 14.01 – 18.01. бібліотекар
3. Конкурс малюнків «Ой весела в нас зима» До 20.01 бібліотекар
4 Заняття  книжкового клубу  «Як створюють книги. Основні елементи книги.» 24.01 бібліотекар

 Лютий

 

1. Складання плану проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги 04.02 – 08.02. бібліотекар
2. Книжкова виставка «Афганістан болить в моїй душі» 14.02. бібліотекар
3.  Вікторина білі книжкової виставки «Мови чисте джерело»

 

05.02. бібліотекар
4 Заняття книжкового клубу

«Конкурс на кращу відремонтовану книгу»

23-25.02 бібліотекар
5 Виставка –реквієм «Ми сотнею пішли на небо» 17.02-20.02 бібліотекар

 Березень

 

1.          Проведення циклу бесід «Книга. Бібліотека. Читач» 01.03. – 08.03. бібліотекар
2. Проведення тижня Шевченківської книги: Оформлення виставки «Вічне слово Кобзаря»

Флеш – моб  «Лине слово Кобзаря»

07.03. – 11.03 Бібліотекар, заступник директора з виховної роботи
3. Тиждень дитячої та юнацької книги:

–         свято «Книга   в нашому житті»

–         день загадок в бібліотеці

–         конкурс ерудитів «Книгу читай – розуму набирай»

Проведення акції «Подаруй  книгу бібліотеці»

20-24.03 бібліотекар

 Квітень

 

1. Рейд-перевірка шкільних підручників. Підбиття підсумків. 01.04 – 10.04. бібліотекар
2.    Літературний конкурс до Всесвітнього дня книги 19.04. – 24. 04.      бібліотекар
3 Виставка – діалог «Все на світі треба берегти – і звіра,й птаха, і оту рослину» 14.04       бібліотекар
4. Проведення бесіди біля виставки «Чорнобильські дзвони»» 26.04. бібліотекар
5 Надання допомоги учням старших класів й підготовка необхідної літератури та посібників на допомогу під час державної підсумкової атестації Квітень – травень бібліотекар
6 Майстер – клас «Зустрічаємо Великдень» .Виставка пасхальних яєць виготовлених в техніці декупаж, квілінг, розпис. квітень бібліотекар

Травень

 

1 Конкурс на краще читання віршів до Міжнародного Дня матері «Мамо, рідна і кохана…  

05.05 – 09.05

 

 

 

 

бібліотекар

2 Виставка – реквієм  «Роки обпалені війною» 00
3 Аналіз роботи бібліотеки за минулий навчальний рік, складання плану роботи а наступний навчальний рік  

19.05. – 23.05.

 

бібліотекар

4

 

Організація здачі підручників за минулий навчальний рік

 

 

28.05 – 30.05.

 

бібліотекар

5 Вікторина «Десять кроків у Європу»»  

10.05

бібліотекар
6 Майстер- клас по виготовленню вітальних листівок до Дня матері 05 бібліотекар

Червень

 

1 Конкурс інтелектуалів «Що?Де? Коли?» 06.06 бібліотекар
2 Свято ерудитів «Країна казкова, країна книжкова» 11.06 бібліотекар
3 Видача підручників на новий навчальний рік 01.06-19.06 бібліотекар

Бібліотекар:                                    Задорожня О.І.

До 100-річчя з дня народження Миколи Носова шкільний бібліотекар Задорожня Олена Іванівна 20 листопада 2018 року провела відкритий захід для учнів 1-4 класів “Чарівний друг дітей – Микола Носов”

Бібліодесант до 1 класу “зустріч з казкою”

 

В школі пройшов тиждень дитячої та юнацької книги.

Були проведені заходи:

Книжкова викладка “Книжки – ювіляри 2019”

 

День загадок  “Посію загадочку”

Інтелектуальний конкурс “Книги в вашому житті”

Свято книги “Книга вчить, як на світі жить”