ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання та державна підсумкова атестація 2018

Математика

Математика – Ґрунтовна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) за 100 днів – 2018 рік

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

Українська мова

УКРАЇНСЬКА МОВА – Обов’язковий іспит ДПА і ЗНО 2018

УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

Українська література

Матеріали для підготовки до Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури

Зарубіжна література

Світова література. Комплексна підготовка до ЗНО

Історія України

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

Довідник для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України

Інтенсивна підготовка до ЗНО з історії України.

Всесвітня історія

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

Довідник для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з всесвітньої історії

Фізика

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018 – ФІЗИКА КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

Географія

ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ГЕОГРАФІЯ – Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Географія державна атестація 9 клас – допоміжні матеріали при підготовці до ЗНО

Біологія

БІОЛОГІЯ ЗНО 2018 – КОМПЛЕКСНЕ ВИДАННЯ

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

Біологія – універсальний довідник

Хімія

Хімія підготовка до ЗНО та ДПА – Комплексне видання

Хімія – універсальний довідник

Довідник репетитор з хімії

Англійська мова

Навчальний посібник – АНГЛІЙСЬКА МОВА – підготовка до ЗНО 2018

Англійська мова. Універсальне видання – підготовка до ЗНО та ДПА

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

Деякі особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Випускники шкіл

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:

  • української мови і літератури;
  • математики або історії України (на вибір учасника);
  • ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти

В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

Інклюзивний компонент ЗНО

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Учасники ЗНО національних меншин

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

 

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

 

Шановні батьки, випускники, педпрацівники

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти розпочинає проведення пролонгованою семінару для випускників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвишої освіти, членів батьківських комітетів, представників освітян з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, пробного ЗНО, вступної кампанії 2019 року. Для цього створені відеопрезентації з основних питань ЗНО.

Доступ до цих презентацій з 05 грудня 2018 року необмежений за посиланням  https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO.

Всі учасники пролонгованого семінару мають змогу задавати питання щодо зовнішнього незалежного оцінювання у чаті, сайті регіонального центра у розділі «Контакти» за допомогою форми «Задати питання» https://test.dn.ua/contacts), у коментарях до відео, у групах ДРЦОЯО в соціальних мережах Facebook (https://www.facebook.com/pg/DRCOKO), Instagram (https://vvww.instagram.com/zno2019_don) та отримувати на них відповіді.

Додатково кожної середи протягом грудня з 15:00 до 16:00 години задати питання та отримати на них відповіді можна буде on-line.

В цей же час на нашому youtube-каналі за посиланням https://www. youtube.com/user/DonetskiyRCOKO будуть розміщуватися нові відеоролики з додатковою актуальною Інформацією щодо зовнішнього

та пробного незалежного оцінювання.

Дякуємо за співпрацю!

Сайт, де можна прослухати про ЗНО

https://prometheus.org.ua/zno/

Підготовка до ЗНО-2019 з української мови та літератури

Більшість вступників починають готуватися до ЗНО з української мови та літератури разом з початком нового навчального року, але деякі одинадцятикласники розпочинають підготовку до тестування дещо пізніше (окремі випускники тягнуть аж до початку вступної кампанії).

Найбільш поширеними варіантами підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання є наступні:

  • самостійна підготовка до ЗНО 2019 року
  • підготовчі курси у ВНЗ або приватні
  • підготовка до ЗНО з репетитором

Розглянемо плюси і мінуси кожної форми навчання.

Самостійна підготовка до ЗНО 2019 року

Це найбільш поширений вид підготовки до зовнішнього незалежного тестування, коли учні покладаються на власні сили та знання. На нашому сайті розміщені матеріали, які допоможуть самостійно підготуватися до ЗНО з української мови та літератури, якщо ви обрали такий спосіб навчання.
Переваги: учень сам оперує своїм часом, розподіляє навантаження на теми, вирішує необхідність пошуку додаткової інформації, кількість опрацьованих тестів і завдань, визначає потребу у повторенні прочитаного з української літератури. В наявності є велика кількість тестових завдань ЗНО, підручників, хрестоматій та зразків минулих років.
Недоліки: перший і найголовніший – відсутність наполегливості і контролю; неможливість об’єктивної оцінки написання власного висловлювання; превалює бажання не подумати, а скоріш глянути у відповіді після тестів; намагання запам’ятати правильну відповідь, а не зрозуміти її (як наслідок — пропуск тем через нерозуміння).
Резюме: самостійна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання підходить учням, які мають хороші базові знання, мотивовані та вміють самоорганізуватися. Крім того, важливою умовою є можливість отримувати регулярні консультації шкільного вчителя з української мови та літератури.

Підготовчі курси у ВНЗ або приватні

Цей вид навчання є достатньо старим та відомим. При кожному вищому навчальному закладі існують підготовчі курси з предметів, сертифікати ЗНО з яких мають подаватися вступником. Українська мова та література є обов’язковим предметом ЗНО-2019 для вступу в усі виші, тому курси з викладання даного предмету є в більшості вищих навчальних закладів. Деякі ВНЗ навіть надають своїм слухачам додаткові бали за проходження підготовчих курсів саме в них. Проте порядок нарахування додаткових балів за навчання на курсах, та їх кількість, треба обов’язково з’ясувати перед тим, як записуватися на підготовчі курси ВНЗ. В деяких випадках, така форма підготовки до ЗНО є невиправданою, через низьку якість навчання, внаслідок значної кількості учнів в групах. Крім традиційних курсів при вишах, існують також приватні курси з підготовки до зовнішнього незалежного тестування у навчальних центрах.
Переваги: курси з підготовки до ЗНО є відносно недорогою альтернативою самостійному навчанню, при цьому вони дозволяють усунути більшість недоліків останнього. Зокрема, присутня певна організація та послідовність навчального процесу, існує можливість отримання консультацій викладача з проблемних питань. Однак періодичність та об’єм останніх залежать від кількості слухачів у навчальній групі — якщо їх більше п’яти, індивідуальну роботу з учнями організувати вкрай важко.
Недоліки: основною проблемою підготовчих курсів є форма навчання — групова. Це обумовлює необхідність розподілу уваги викладача серед усіх слухачів. Формування груп відбувається за кількістю учнів, а не за рівнем базових знань. Якщо група досить різнорівнева, це призводить до значного зниження якості навчання усіх слухачів. Крім того, у більшості державних вишів оплата має бути внесена за весь навчальний курс одразу, а за пропущені заняття кошти не повертаються.
Резюме: курси підготовки до ЗНО підходять учням, які готові миритися з вищевказаними недоліками, та батьки яких не хочуть або не можуть витрачати додаткові кошти на індивідуальні заняття.

Підготовка до ЗНО з репетитором

Цей спосіб підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання є найефективнішим, але й найдорожчим. При цьому репетитор гарантує результат, адже це — його репутація. Стандартна періодичність і тривалість занять — 2 рази на тиждень по 1 годині. Іноді, за потреби, ці показники можуть збільшуватись до 3 разів та 1.5 годин відповідно. Для об’єктивності слід зазначити, що крім індивідуальної форми навчання, існує ще 2 різновиди підготовки з репетитором: групова та дистанційна (за допомогою Skype). Проте обидва ці способи мають однаковий недолік — через зрозуміли обставини, приділити учню належну увагу та врахувати його індивідуальні особливості досить важко (як вказувалось вище, це ж стосується й підготовчих курсів). Враховуючи наведене, зупинимось на перевагах та недоліках саме індивідуальної форми підготовки з репетитором.
Переваги: 100 % уваги викладача приділяється лише одному учню, що дозволяє повністю адаптувати навчальну програму ЗНО 2019 саме під нього. Як наслідок — високий результат зовнішнього незалежного тестування, який на відміну від інших видів навчання, найменше залежить від базових знань учня. Для цього проводиться постійний контроль виконання робіт з боку репетитору, використовуються різноманітні засоби та методики пояснення матеріалу, які підбираються індивідуально. Батьки отримують постійну поточну інформацію про стан підготовки та можуть, за бажанням, бути присутніми на уроках. За домовленістю, заняття з української мови можуть проводитися як на території репетитора, так і на території учня, що значно економить його час.
Недоліки: складність вибору кваліфікованого репетитора. Головним критерієм в цьому є досвід роботи та сумлінність у ставленні до своїх професійних обов’язків. Крім того, вартість індивідуального навчання є дещо вищою за підготовчі курси, отже дозволити це собі можуть не усі верстви населення.
Резюме: приватний репетитор – найефективніший спосіб підготовки до ЗНО, який за умови надання послуг досвідченим викладачем гарантує високі результати у зовнішньому незалежному оцінюванні.